Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacjach benzynowych nie są zbytnio niskie, a do tego nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić dużo urokliwych miast oraz miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, na początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Trzeba jasno przyznać, że powiedzmy cztery dni w Mikołajkach to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, lecz należy wyruszyć gdzieś dalej – może Hel? Ogólnie jedyną wadą polskiego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Trójmiasta znajduje się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto pojechać choćby do Zakopanego, czyli stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.
źródło: http://usmiechtarnowa.pl, digikey.net.pl, http://avans.org.pl, wypadekholandia.pl

Zobacz także pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

administrator nieruc

Zastój na rynku lokalowym w naszym kraju - mam tutaj ...